Kovo 9 d. Lietuvos Vyriausybės rūmuose buvo apdovanota UAB „Baldai jums”  už itin sėkmingą eksporto plėtrą. Per 2011m bendrovės eksportas išaugo beveik 67 proc. Pagrindinė bendrovės veikla baldų iš medienos masyvo gamyba ir eksportas.

Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Alfonso Meškausko, Jonava turi senas baldų gaminimo tradicija, kurias tęsia iki dabar.  Bendrovėje dirba beveik 400 darbuotojų. Per pastaruosius mėnesius įkurtos 46 naujos darbo vietos. Atsižvelgiant į tai, kad bendrovė veikia probleminiame Jonavos rajone, tai žymus indėlis mažinant nedarbą rajone.

Išskirtinis bendrovės bruožas, tai  draugiškų aplinkai, ekologiškų baldų gamyba, kadangi šiomis dienomis labai aktualu gyventi švarioje, ne alergiškoje aplinkoje, apsuptiems gražių,  ilgaamžių baldų. Ne veltui bendrovės šūkis” Gamtos dalele Jūsų namuose”.

Tačiau tai pačiai kategorijai galėtume priskirti ir gamybos procesą, kadangi įmonė turi labai efektyvų žaliavų, o ypač medienos panaudojimą: pati geriausia mediena atrenkama brangiausiems baldams, likučiai sudurstomi ir gaminami ekologiški baldai, o iš pjuvenų – briketai.  Būtent šis kriterijus išskiria UAB „Baldai Jums” iš kitų gamintojų, kadangi kuriamas ne tik saugus produktas, bet ir taupiai bei saikingai naudojami gamtos resursai.

Šiuo metu bendrove eksportuoja savo produkcija į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Švediją ir Olandiją ir gamina svetainės , miegamojo ir vaikų kambario baldus. Neužmirštami ir Lietuvos pirkėjai, kurie gali įsigyti baldų  įmonės firminėje parduotuvėje Jonavoje, Fabriko g. 3.

„Verslo žinių“ drauge su „Nordea“ surengtuose Lietuvos verslo lyderių apdovanojimuose Žaliausios įmonės titulą pelnė mūsų įmonė.

Dėl šios nominacijos taip pat varžėsi AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir  „Šiaulių energija“. Šiai nominacijai laimėti reikėjo atitikti net 10 kriterijų. Tad reikėjo pasistengti. Atranką atlikti buvo patikėta VGTU Aplinkos apsaugos institutui.  Šią nominaciją renginio metu pristatė VGTU Aplinkos apsaugos instituto prof. habil. dr. ir vyriausiasis mokslo darbuotojas Pranas Baltrėnas.  Jis  pabrėžė, kad iš tūkstančio įmonių atrinkti tris labiausiai nusipelniusias šios nominacijos – didžiulė garbė. Kaip ir įmonei sunku, bet garbinga gauti šį ženklą. Dar sunkiau gavus šią nominaciją ją išlaikyti. Būtent to ir linkiu nominacijos nugalėtojams“, – sveikindamas sakė jis.

Šis sveikinimas ir nominacijos įteikimas mūsų įmonei – įpareigojimas mūsų visam kolektyvui išlaikyti šį garbingą apdovanojimą.

Kaip žinia, ši nominacija mums atiteko ne atsitiktinumo dėka, o nuoseklaus ir kryptingo darbo dėka. Įmonės prioritetai yra: ekologiška gamyba ir ekologiški, draugiški sveikatai gaminiai, elektros ir kitos energijos mažinimas, rizikų valdymas ir žmonių mokymas, inovatyvūs produktai. Reikšmingiausi investiciniai projektai, kurie turėjo reikšmingą įtaką gamtos apsaugai ir eksporto plėtrai. Pirmiausiai tai investicija į dvi UV apdailos linijas, kuriose naudojami lakai vandens pagrindu. Šios investicijos dėka įmonė sumažino lakiųjų organinių junginių (LOJ) išmetimą į aplinką nuo 80 tonų per metus iki 27 tonų per metus. Sumažintas ir kitas taršos šaltinis – kietosios medienos dalelės. Investavus į du oro filtrus, išmetimai į aplinką sumažėjo nuo 140 t iki 1,5 t per metus.   Be to, šių įrenginių  pagalba surinktos  pjuvenos, dulkės  panaudojamos pjuvenų briketų gamybai. Įmonės veikla neliko nepastebėta.  Viso šios investicijos davė vaisių, įmonei 2014 metų pabaigoje panaikintas 2006 metais įmonei išduotas  taršos leidimas (TIPK).

Bendrovė savo gamybos procese yra įdiegusi  ir medienos beatliekinę technologiją. Technologinio proceso metu susidarančios medienos atliekos, drožlės, pjuvenos, medžio dulkės surenkamos, o iš jų gaminamas ekologiškas kuras – briketai. Mediena įgyta iš tinkamai tvarkomo miško, kuriame derinama aplinkos apsauga, socialinė gerovė bei ilgalaikė ekonominė nauda.

Bendrovė ir toliau ketina investuoti į aplinkos apsaugą ir darbo aplinkos gerinimą. 2017 metais planuojamas naujas didelis investicinis projektas- medienos dulkių surinkimo ir oro rekuperacinės sistemos įdiegimas ceche Nr.3.

Prie įmonės siekių išlikti žaliausia įmone turi galimybę prisidėti ir kiekvienas įmonės  darbuotojas. Kaip žinote, įmonė  vykdo vidinį aplinkosauginio elgesio skatinimo projektą „Rūšiuok”, kviečiantį kiekvieną darbuotoją įgyti bent vieną naują aplinką saugantį įprotį bei kitais būdais įsitraukti į aplinkosaugines iniciatyvas, siekiant, kad rūpestį aplinka kasdieniais veiksmais parodytų kiekvienas darbuotojas. Kaip sekasi šioje srityje, jūs galite įvertinti kiekvienas savo pasiekimus. Kai kam sekasi geriau, kai kam prasčiau. Kviečiu visus įmonės darbuotojus prisijungti prie šios iniciatyvos ir išsiugdyti įprotį rūšiuoti. Taip mes kiekvienas galime prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo. Indėlis nedidelis, bet svarus, jeigu tai darome visi kartu.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Jonavos filialas į tradicinį iškilmingą vakarą pakvietė Jonavos verslininkus.
Šventės metu apdovanotos penkios Jonavos įmonės.
Nominacija „Už svarų indėlį bendruomenei“ atiteko E.Mickevičiaus IĮ „Technoera”, aktyviausias KPPAR narys – bendrovė „Valditas“, „Metų mecenatas“ – AB „Achema“, „Metų inovacijų šauklys“ – UAB „Baldai jums“, „Metų bitė“ – UAB „Lonas“.

Apdovanojimas bendrovei „Valditas“ atiteko už aktyvumą verslo interesus atstovaujančioje veikloje, dalyvavimą rūmų organizuojamuose projektuose, partnerystės veiklą, dalyvavimą seminaruose. Įmonės veikla – trinkelių klojimas bei aplinkotvarkos darbai.

Įsimintini 2016 metai buvo įmonei „Technorera“, ne tik pristačiusiai inovatyvias idėjas ir kūrusiai naujus projektus. Įmonė aktyviai dalyvavo ir bendruomenės gyvenime – rėmė įvairias iniciatyvas, labdaros projektus, taip pat kūrė naujas darbo vietas.
Metų mecenatas – bendrovė „Achema“ – per 10 šių metų mėnesių skyrė 860 tūkst. eurų paramos. Bendrovė yra nuolatinė ir dosniausia įvairių socialinių iniciatyvų rėmėja. Paramos lėšos pirmiausiai nukreipiamos Jonavos regiono, kuriame veikia bendrovė, kultūros, infrastruktūros, sveikatos bei socialinės apsaugos projektams remti.
Įdomūs bei darbingi metai – ir Jonavos įmonei „Baldai Jums“. Jonavos baldininkai pradėjo gaminti visiškai naujas kolekcijas Anglijos rinkai, o gaminamas produkcijos asortimentas šių ir kitų mažesnių kolekcijų dėka atnaujintas iki 30 proc. Įmonėje montuojami nauji įrengimai, o „Verslo žinių“ drauge su „Nordea“ surengtuose Lietuvos verslo lyderių apdovanojimuose „Baldai Jums“ pelnė žaliausios įmonės titulą.
„Metų bitė“ – UAB „Lonas“ – remia ir pati dalyvauja socialinėse iniciatyvose: „Bėgimas per Lietuvos mokyklas. Už laimingesnius vaikus” „Laisvės TV”. Rinkoje „Lonas“ užima ne tik čiužinių gamintojo, bet ir lovų gamintojo poziciją. „Lonas“ už „bitišką“ darbštumą įvertintas ir dėl dar vienos priežasties – įmonėje dirba visa šeima.
Nugalėtojus sveikino KPPAR prezidentas Benjaminas Žemaitis, generalinis direktorius Vytautas Šileikis, Jonavos filialo prezidentas Alfonsas Meškauskas, rajono savivaldybės atstovai.