AMBICINGI PLANAI VIRSTA REALYBE

Žymus žmonės teigia, kad norint įgyvendinti svajones, būtina jas išreikšti popieriaus lape ir numatyti darbus, kuriuos atliekant vieną po kito pasiekiamas trokštamas rezultatas. Mes ryžomės dalyvauti ES projekte ir gauti lėšų įrangos atnaujinimui. Tikimybė buvo nedidelė, nes pateiktų projektų vertė viršijo 508 mln. Lt., o skirta suma paramai sudarė tik 50 mln. Lt. Žodžiu iš dešimties pretendentų tik vienas gavo lėšų projekto įgyvendinimui. Mums  skirta 1,5 mln. Lt. ir  dar 1,5 mln. Lt. įmonė skolinasi  iš banko.
Kas už tuos tris milijonus litų šiais metais bus padaryta:
Esamos lentpjūvės pastate iš esmės bus įrengta naujos kartos lentpjūvė. Fiziškai sunkų  darbą pakeis įrengimai, sumažės darbuotojų skaičius, pagerės lentų išpjovimo baldai (storio svyravimai 1 mm. ribose). Taip pat bus įsigyta ir pjūklų galandimo įranga. Iš rąstų gausime didesnę naudingą lentų išeigą, nes mažės lentų storiai. Tai labai teigiamai atsilieps antro cecho darbui. Nebus laužomos daugiapjūklės ir didesniu greičiu galės dirbti obliavimo staklės.
Trečiame ceche  vietoje dabartinio supjovimo centro, bus sumontuotas naujas supjovimo centras, kuris iškart  pjaus po penkis lapus MDP,  MDF ar KF plokštės. Šis  centras  pritaikytas kalibruoti  faneruotus skydus. Įrenginys turi automatinį plokštės padavimą, užtikrina supjovimo tikslumą ir didelį našumą.
Nebus nuskriaustas ir pirmas cechas. Turime tris CNC centrus  su jais sėkmingai dirbame ir netrukus įsigysime ketvirtą. Tai naujos kartos penkių ašių detalių apdirbimo centras, kuris gali atlikti  ypač sudėtingas  operacijas, kurių negalime  atlikti dabar. Vadinasi netolimoje ateityje galėsime imtis įmantresnių gaminių, kuriuos gamindami  uždirbsime daugiau.

Ceche bus pakeista apdailos linijos lako – dažų  purškimo automatas. Šiame įrenginyje  sumontuotos visos galimos naujovės, sumažės apdailos medžiagų sąnaudos, pagerės detalių apdailos baldai ir palengvės   įrengimo priežiūra bei aptarnavimas. Nors esami pirkėjai apdailos kokybe nesiskundžia, tačiau išgavus geresnius paviršius bandysime ir gaminių kainą pasikelti.
Pirmas cechas turi tinkamą įrangą detalių plokštumoms šlifuoti, tačiau kraštų  šlifavimui buvo vienpusės ir dažnai gendančios staklės. Prieš mėnesį įsigijome dvipuses kraštų šlifavimo stakles, kurios atliks ir briaunų frezavimo operacijas. Šiuo žingsniu   sumažinsime rankinio darbo poreikį, pagerinsime kokybę ir padidinsime našumą. Šiais metais ceche bus pakeista pjuvenų nutraukimo sistema ir išvalytas šiltas oras bus gražinamas į cechą. Tačiau tai jau kitas projektas ir papildomas finansavimas .
Pokyčiai palies ir antrą cechą. Jame gegužės mėn. bus sumontuota nauja vokiška medienos optimizavimo linija Dimter OptiCut , kurią įmonė įsigijo už savo lėšas. Tad turėsime dvi lentų supjovimo linijas, kuriose gausime didesnę naudingą medienos išeigą.
Džiugu, kad daugelis darbuotojų  sėkmingai naudojasi  programa Monitor. Tad ženkliai pakilo darbščių darbuotojų atlyginimas. Žmonės realiai pajuto, kad įmonėje galima užsidirbti padorų atlyginimą. Tačiau dar yra ir kitaip manančių: nėra ko čia stengtis, jei padarysime daugiau tai normas padidins (nors per dvidešimt darbo metų niekada taip nebuvo pasielgta), darbo vietoje  vėliau pradeda ir ankščiau baigia darbą (patys sau sumažina atlyginimą), kitur yra geriau ir panašiai. Tačiau darbštus žmonės tik juokiasi iš tokių postringavimų, nes jie puikiai žino, kad jų padarytas darbas Monitor programoje yra tiksliai apskaitytas ir už jį bus savalaikiai atlyginta.

Gen. direktorius    A. Meškauskas