Sėkmingai karjerai – pirmųjų darbdavių pasitikėjimas

Apie UAB „Baldai Jums“mus rašo  Kauno diena:

Jonavoje įsikūrusi bendrovė „Baldai Jums“ į jaunus ir jau patirties turinčius žmones žvelgia su ypatinga pagarba.

„Žmonėms reikia suteikti progą parodyti, ką jie gali. Visi kažkada sulaukėme reikiamos paramos ir pasitikėjimo. Tai daugeliui ir padėjo pamatus siekiant karjeros“, – įsitikinęs baldus gaminančios bendrovėsdirektorius Alfonsas Meškauskas.

Eksportuoja į užsienį

„Baldai Jums“ – jau daugiau nei 19 metų sėkmingai veikianti įmonė. Pirmosios gamybinės patalpos įmonės teritorijoje buvo įkurtos dar 1911 m. Bėgant laikui, keitėsi gaminama produkcija ir įmonių pavadinimai.

1946-aisiais buvo įkurtas baldų fabrikas „Beržas“. Nuo 1947-ųjų „Beržas“ pavadintas Jonavos baldų fabriku, kuris vėliau peraugo į „Baldai Jums“. Įmonė didžiuojasi galėdama pratęsti ilgametes baldų gamybos tradicijas Jonavoje. Pagrindinė įmonės veikla – eksportas.

Net 97 proc. bendrovėje pagaminamos produkcijos yra eksportuojama į prestižinius pardavimo tinklus Vokietijoje, Anglijoje, Austrijoje, Nyderlandų Karalystėje, JAV, Skandinavijos šalyse ir netgi Japonijoje. Įmonės pajėgumai yra labai dideli – per dieną ji gali pagaminti nuo 1 iki 2 konteinerių produkcijos. „Baldai Jums“, gamindama produkciją dideliais kiekiais, pasiekia mažesnių išlaidų ir gali Lietuvos pirkėjams pasiūlyti labai konkurencingas kainas.

Dėmesys ekologijai

„Baldai Jums“ yra įdiegusi visą gamybinį ciklą – nuo rąstų pirkimo iki supakuotų baldų. Įmonės gamybinis plotas – 30 tūkst. kv. m, jame įdiegtas vienas moderniausių medienos džiovinimo ūkių Lietuvoje.

„Baldai Jums“ specializuojasi gaminti miegamojo ir svetainės baldus, įmonės asortimente galima rasti: komodų, spintelių, indaujų, bufetų, valgomojo stalų, staliukų, lovų, spintelių prie lovos. Visa produkcija pagaminta iš natūralios medienos ir yra ekologiška.

Įmonė turi FSC sertifikatą, kuris užtikrina, kad mediena buvo įgyta iš tinkamai tvarkomo miško, kuriame derinama aplinkos apsauga, socialinė gerovė ir ilgalaikė ekonominė nauda.

Įdarbino gausų būrį

„Baldai Jums“ direktorius A.Meškauskas pasakojo, kad jonaviškių įmonė yra socialiai atsakinga ir stengiasi, kad jauni žmonės turėtų galimybę praktiškai išbandyti jėgas jiems dar mažai pažįstamoje profesinėje veikloje.

Pasinaudojus bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) įgyvendinamos priemonės „Parama pirmajam darbui“ suteikta galimybe gauti dalinę kompensaciją už įdarbintus ir patirties dar neturinčius asmenis, įmonėje veiklą pradėjo 50 darbuotojų.

Iš jų aukštąjį išsilavinimą turi trys, profesinį – 14, vidurinį išsilavinimą – 23, o pagrindinį – 10.

„Įdarbintieji įmonėje užsiima įvairia veikla: dirba konstruktoriais-technologais, staliais, staklininkais, apdailininkais, šlifuotojais, pagalbiniais darbininkais. Į jaunimo įdarbinimą žiūrime labai žmogiškai – visi kažkada buvome naujokai, sulaukėme pagalbos, pasitikėjimo ir įgiję patirties galėjome kopti karjeros laiptais. Tačiau suteikdami progą darbuotis jaunimui, atsižvelgiame ir į jų mokslo pasiekimus“, – kalbėjo A.Meškauskas.

Pasak jo, per kiekvieną šiltąjį sezoną visai vasarai įdarbinamas ir būrys moksleivių, kuriems jau sukako 16 metų.

„Per vasaros atostogas galimybė užsidirbti ir įgauti patirties, kuri bus reikalinga ateityje, naudingas dalykas. Atsižvelgiant į poreikius ir galimybes, tokių jaunų žmonių kiekvieną vasarą priimame 20–50. Jie padeda, kai aukštesnės kvalifikacijos darbuotojus reikia išleisti atostogų. Dažniausiai moksleiviai tampa pagalbiniais darbuotojais“, – kalbėjo direktorius.

Aukštumoms būtina motyvacija

Bendrovės „Baldai Jums“ vadovas akcentavo, kad labai svarbus ir paties jauno žmogaus požiūris. A.Meškauskas įsitikinęs, kad motyvuoto žmogaus akys turi degti noru dirbti.
„Kai įsidarbinti priverčia žmona ar mama, tokiam asmeniui dažniausiai būna sunku. Jei trūksta noro, tada nepadeda niekas. Tačiau jaunus žmones priimame nesibaimindami nieko. Jonavoje įsikūrusioje įmonėje darbuojasi ir jaunimas iš Kauno. Džiugina, kad nemažai veiklą įmonėje pradėjusio jaunimo įsitvirtina ir lieka“, – sakė pašnekovas.

Pasak jo, žmogaus norą siekti karjeros dažnai lemia jo aplinka: šeima, mokykla. Vadovas tikina, kad visada bus tokių, kurie nori mokytis, tobulėti, ir tų, kurie tikisi gerovę sukurti neįdėdami pastangų.

„Juokaudami sakome, kad vieniems reikia automobilio su vardiniais numeriais, o kitiems – vardinės šluotos. Pasirinkimo spektras – labai platus. Viskas priklauso nuo to, ko žmogus siekia. Galimybių gauti solidų atlyginimą, būti vertinamam ir užsitarnauti pagarbą darbe tikrai yra. Savo komandą visada stengiamės sudaryti taip, kad su darbuotojais galėtume rasti produktyvių problemų sprendimo būdų. Stengiamės, kad visi būtų patenkinti“, – teigė A.Meškauskas.

Pasak jo, įmonėje „Baldai Jums“ nemotyvuotų darbuotojų vis mažėja.

Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/verslas/imoniu-pulsas/sekmingai-karjerai-pirmuju-darbdaviu-pasitikejimas-632151#ixzz33lO0EY3B