Apdovanojimai

„Verslo žinių“ drauge su „Nordea“ surengtuose Lietuvos verslo lyderių apdovanojimuose Žaliausios įmonės titulą pelnė mūsų įmonė.

 

Dėl šios nominacijos taip pat varžėsi AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir  „Šiaulių energija“. Šiai nominacijai laimėti reikėjo atitikti net 10 kriterijų. Tad reikėjo pasistengti. Atranką atlikti buvo patikėta VGTU Aplinkos apsaugos institutui.  Šią nominaciją renginio metu pristatė VGTU Aplinkos apsaugos instituto prof. habil. dr. ir vyriausiasis mokslo darbuotojas Pranas Baltrėnas.  Jis  pabrėžė, kad iš tūkstančio įmonių atrinkti tris labiausiai nusipelniusias šios nominacijos – didžiulė garbė. Kaip ir įmonei sunku, bet garbinga gauti šį ženklą. Dar sunkiau gavus šią nominaciją ją išlaikyti. Būtent to ir linkiu nominacijos nugalėtojams“, – sveikindamas sakė jis.

Šis sveikinimas ir nominacijos įteikimas mūsų įmonei – įpareigojimas mūsų visam kolektyvui išlaikyti šį garbingą apdovanojimą.

Kaip žinia, ši nominacija mums atiteko ne atsitiktinumo dėka, o nuoseklaus ir kryptingo darbo dėka. Įmonės prioritetai yra: ekologiška gamyba ir ekologiški, draugiški sveikatai gaminiai, elektros ir kitos energijos mažinimas, rizikų valdymas ir žmonių mokymas, inovatyvūs produktai. Reikšmingiausi investiciniai projektai, kurie turėjo reikšmingą įtaką gamtos apsaugai ir eksporto plėtrai. Pirmiausiai tai investicija į dvi UV apdailos linijas, kuriose naudojami lakai vandens pagrindu. Šios investicijos dėka įmonė sumažino lakiųjų organinių junginių (LOJ) išmetimą į aplinką nuo 80 tonų per metus iki 27 tonų per metus. Sumažintas ir kitas taršos šaltinis – kietosios medienos dalelės. Investavus į du oro filtrus, išmetimai į aplinką sumažėjo nuo 140 t iki 1,5 t per metus.   Be to, šių įrenginių  pagalba surinktos  pjuvenos, dulkės  panaudojamos pjuvenų briketų gamybai. Įmonės veikla neliko nepastebėta.  Viso šios investicijos davė vaisių, įmonei 2014 metų pabaigoje panaikintas 2006 metais įmonei išduotas  taršos leidimas (TIPK).

 

Bendrovė savo gamybos procese yra įdiegusi  ir medienos beatliekinę technologiją. Technologinio proceso metu susidarančios medienos atliekos, drožlės, pjuvenos, medžio dulkės surenkamos, o iš jų gaminamas ekologiškas kuras – briketai.  Įmonė turi FSC sertifikatą. Sertifikatas užtikrina, kad mediena buvo įgyta iš tinkamai tvarkomo miško, kuriame derinama aplinkos apsauga, socialinė gerovė bei ilgalaikė ekonominė nauda.

Bendrovė ir toliau ketina investuoti į aplinkos apsaugą ir darbo aplinkos gerinimą. 2017 metais planuojamas naujas didelis investicinis projektas- medienos dulkių surinkimo ir oro rekuperacinės sistemos įdiegimas ceche Nr.3.

Prie įmonės siekių išlikti žaliausia įmone turi galimybę prisidėti ir kiekvienas įmonės  darbuotojas. Kaip žinote, įmonė  vykdo vidinį aplinkosauginio elgesio skatinimo projektą „Rūšiuok“, kviečiantį kiekvieną darbuotoją įgyti bent vieną naują aplinką saugantį įprotį bei kitais būdais įsitraukti į aplinkosaugines iniciatyvas, siekiant, kad rūpestį aplinka kasdieniais veiksmais parodytų kiekvienas darbuotojas. Kaip sekasi šioje srityje, jūs galite įvertinti kiekvienas savo pasiekimus. Kai kam sekasi geriau, kai kam prasčiau. Kviečiu visus įmonės darbuotojus prisijungti prie šios iniciatyvos ir išsiugdyti įprotį rūšiuoti. Taip mes kiekvienas galime prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo. Indėlis nedidelis, bet svarus, jeigu tai darome visi kartu.